broń krótka, długa. TCCC

ar-15

szkolenie strzeleckie:

zaczniemy od „podstaw podstaw” – bezpieczeństwo przy posługiwaniu się bronią tj. BLOS. następnie zasady obsługi, składania, rozkładania i czyszczenia (a to przyda się jak już będziecie mieli własny sprzęt). kolejną rzeczą jest praca z bronią: praca na spuście, bezpieczniku. podstawy celowania i zgrywania przyrządów celowniczych, odnoszenie poprawek itp.

kolejny krok to strzelania statyczne – na celność i skupienie, do różnych tarcz, z wykonaniem „tasków” z reżimem czasowym. to też czas na manual tj. obsługę zacięć, awarii, przeładowania. a na koniec nauka kontroli wg. schematu „cel-broń-otoczenie”.

wyższy poziom czyli strzelania dynamiczne. tu oprócz postawy stojącej, opanować należy postawy pozostałe, płynne przechodzenie pomiędzy nimi. oczywiście z uwzględnieniem tego co wcześniej zostały juz przyswojone tj. manual, reżimy czasowe, „taski”. na koniec przechodzimy do strzelań w ruchu, strzelania zza przesłon itp.

wisienką na torcie są podstawy medycyny taktycznej wg. protokołu TCCC (co oczywiście może skończyć się kursem CSL tj. Combat Life Saver).

nr. uprawnień: 15126/2021